Etusivu
  Home
  Esittely
  Introduction
  Pentuja
  Puppies
  Menestystä
  Success
  Valiot&Voittajat
  Champions&Winners
  Kuvagalleria
  Photogallery
  Pentueet
  Litters
  Uutisia !
  News !
  Tuloksia
  Results
  Yhteystiedot
  Contact Info
  Linkit
  Links





Näyttelytuloksia/Showresults  ||  Muita tuloksia/Other results


Vuosi 2012  ||  Vuosi 2011  ||  Vuosi 2010  ||  Vuosi 2009  ||  Vuosi 2008
Vuosi 2007  ||  Vuosi 2006  ||  Vuosi 2005  ||  Vuosi 2004  ||  Vuosi 2003


13.1.2013 Lahti, Vuorinen Rainer
NUO ERI1 SA PU2 VA-SERT Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
VET ERI2 SA PN3 Sateenkaari om Maarit Kuntola

Takaisin ylös



Vuosi 2012

9.12.2012 Helsinki, Bottagisio Pietro
VAL ERI2 Tulennielijä om. Satu Sihvonen
VAL ERI2 Virvatuuli om. Sirpa Kattainen
VET EH4 Quurankukka om. Minna Hämäläinen
VET ERI1 SA PN2 VET-ROP Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


8.12.2012 Helsinki, Vassallo Laura
VAL ERI1 SA Tulennielijä om. Satu Sihvonen
VAL ERI1 SA Virvatuuli om. Sirpa Kattainen
VET ERI1 SA PN1 VSP VSP-VET Sateenkaari om. Maarit Kuntola
VET ERI3 Quurankukka om. Minna Hämäläinen
VET ERI Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


5.8.2012 Kuopio, Talvitie Marja
JUN ERI1 Åikosulku om. Elina Nuopponen
VAL ERI2 SA PU4 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


4.8.2012 Kuopio, Rickard Stephanie
JUN EH Åikosulku om. Elina Nuopponen
VAL ERI1 SA PU3 VA-CA Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
VAL ERI1 SA PN3 VA-CA Virvatuuli om. Sirpa Kattainen
VET ERI2 Quurankukka om. Minna Hämäläinen


3.8.2012 Kuopio, Rickard Stephanie
VAL ERI1 SA VSP CACIB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


28.7.2012 Mikkeli, Redlicki Miroslaw
VAL ERI2 Tulennielijä om. Satu Sihvonen
VAL ERI2 Virvatuuli om. Sirpa Kattainen


21.7.2012 Kangasala, erikoisnäyttely
JUN ERI Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
JUN EH Åikosulku om. Elina Nuopponen
AVO ERI2 SA PU4 Sademies om. Mikko Aarnio
AVO ERI Zalamanisku om. Kari & Ann-Mari Lainesalo
JUN EH Ånnenkeksi om. Tuija Ropo & Miia Aarnio
AVO EH Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen
VAL ERI2 SA Sateenkaari om. Maarit Kuntola
VET ERI Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


7.7.2012 Raasepori, Poletaeva Irina
VET ERI1 PN2 ROP-VET Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


10.6.2012 Kangasniemi, Grzegorz Robak
VAL ERI1 Tulennielijä om. Satu Sihvonen
AVO ERI1 SA PN2 V-SERT Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
VET ERI1 ROP-VET Quurankukka om. Minna Hämäläinen


2.6.2012 Pietari RUS
3 x JUN-SERT -> RU JCH Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
SERT ROP RYP3 -> RU CH Wiimatuuli om. Saara Löppönen
1 x SERT ROP -> RU CH Yleismies om. Satu Sihvonen
2 x JUN-SERT Marmara Vienotuuli om.


5.5.2012 Parikkala, Elena Ruskovaara
JUN ERI1 Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
VAL ERI1 SA Tulennielijä om. Satu Sihvonen
AVO ERI2 SA V-SERT Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen
VAL ERI1 SA PN3 Virvatuuli om. Sirpa Kattainen
VET ERI1 SA PN2 VSP-VET Quurankukka om. Minna Hämäläinen


8.4.2012 Lappeenranta, Juha Putkonen
JUN ERI1 SA PU3 Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
VAL ERI1 SA Tulennielijä om. Satu Sihvonen
JUN EH2 Ånnenkeksi om. Miia Aarnio & Tuija Ropo
VAL ERI1 SA Virvatuuli om. Sirpa Kattainen
VAL ERI2 SA Sateenkaari om. Maarit Kuntola
VET ERI3 SA PN4 Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel


7.4.2012 Pietari RUS
2 x SERT, ROP -> RU CH Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
1 x JUN-SERT, ERI1 Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
ERI1, EH1 Marmara Vienotuuli om.


25.2.2012 Tuusniemi, Pirjo Aaltonen
JUN H Åikosulku om. Elina Nuopponen
JUN ERI1 Ånnenpoika om. Maarit Kuntola
VAL ERI1 SA PU3 Tulennielijä om. Satu Sihvonen
JUN ERI2 Ånnenkeksi om. Miia Aarnio & Tuija Ropo
KÄY ERI2 Wiimatuuli om. Saara Löppönen
VAL ERI1 SA PN1 ROP Virvatuuli om. Sirpa Kattainen
VAL ERI2 SA PN3 Sateenkaari om. Maarit Kuntola
VET ERI1 SA PN2 ROP-VET Quurankukka om. Minna Hämäläinen

Takaisin ylös



Vuosi 2011

27.8.2011 Viipuri RUS
ERI1 SERT PN1 ROP Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen


27.8.2011 Viipuri RUS
ERI1 SERT PN1 ROP Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI1 SERT PU1 Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen


30.7.2011 Porvoo, Leni Finne
ERI1 SA PN1 ROP-vet ROP Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


3.7.2011 Raasepori, Marja Talvitie
ERI1 SA PN3 ROP-vet BIS1-vet Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


2.7.2011 Juva, Elena Ruskovaara
ERI1 SA PU1 VSP val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 SA PN4 val Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 SA PN2 ROP-vet Quurankukka om. Minna Hämäläinen


7.5.2011 Mikkeli, Päivi Eerola
ERI2 SA PN4 avo Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio &
M. Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


23.4.2011 Lappeenranta, Hanne Laine Jensen
ERI1 SA PU1 VSP CACIB val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 SA PN3 V-SERT avo Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen
ERI1 SA PN2 V-CACIB val Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen


5.3.2011 Juuka, Saija Juutilainen
ERI2 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 SA ROP avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 SA PN4 val Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


19.2.2011 Tuusniemi, Harto Stocmari
ERI1 SA ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen

Takaisin ylös



Vuosi 2010

18.12.2010 Golden Collar Moskova RUS, Rita Kadik
ERI1 PU-2010 ROP-2010 Ch of Breed -2010 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


11.12.2010 Helsinki V-10, Kirsti Louhi
H jun Zalamanisku om. Kari & Ann-Mari Lainesalo
ERI1 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN2 V-CACIB avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH3 avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
ERI1 val Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 vet Isabella om. Rea Räsänen


12.12.2010 Kiev UA, Päivi Eerola
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB BIG2 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


11.12.2010 Helsinki HEV-10, John Wauben
EH jun Zalamanisku om. Kari & Ann-Mari Lainesalo
ERI2 PN4 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
ERI3 val Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 vet Isabella om. Rea Räsänen


11.12.2010 Kiev UA, Vitalii Hiznyak
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB BIG3 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


5.12.2010 Pietari RUS, Revaz Khomasuridze
ERI1 PU1 SERT CACIB ROP Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
ERI1 PU2 SERT V-CACIB Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PN1 SERT CACIB "VSP" -> vahv.vaille C.I.B Sateenkaari om. Maarit Kuntola


4.12.2010 Pietari RUS, Elena Krutsenko
ERI1 PU1 SERT CACIB "VSP" Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


21.11.2010 Minsk RUS, Vyatseslac Verbitskii
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


20.11.2010 Minsk RUS, Vitalii Hiznyak
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB Gr Ch BY Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


6.11.2010 Niznyi Novgorod RUS, Revach Khomasuridze
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB BIG2 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


5.11.2010 Niznyi Novgorod RUS, Revach Khomasuridze
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


31.10.2010 Voronez RUS, Andret Kislyakov
ERI1 CW PU1 ROP CAC CACIB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


30.10.2010 Moskova RUS, Jan Van RijsWijk
ERI1 CW PU1 ROP CAC Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


10.10.2010 Hämeenlinna, Saija Juutilainen
ERI1 PN3 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


19.9.2010 Zaporozje, Rehanek Petr
ERI1 CW PU1 BOB CAC CACIB GR.Ch UA val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


18.9.2010 Zaporozje UKR, Yanchev O.
ERI1 CW PU1 BOB CAC CACIB Ch UA val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


12.9.2010 Moskova RUS, Grin O. A.
ERI1 CW CAC PU1 BOB BIG2 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


12.9.2010 Moskova RUS, Rodina I. V.
ERI1 CW CAC PU1 BOB BIG2 Ch. RFLS val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


11.9.2010 Porvoo, Elena Ruskovaara
ERI1 PU1 VSP val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN1 ROP RYP1 val Quurankukka om. Minna Hämäläinen


4.9.2010 Korolev RUS, Borisova E.
ERI1 CW CAC PU1 BOB Ch. RFLS val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


29.8.2010 Minsk BY, Piragova Iraida
ERI1 CW PU1 BOB CAC CACIB BYW-2010 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


28.8.2010 Minsk BY, Khomasyridze P.
ERI1 CW PU1 BOB CAC CACIB BY CH val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


28.8.2010 Viipuri RUS
EH jun Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen


28.8.2010 Viipuri RUS
ERI1 PU1 CAC "VSP" nuo Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 jun-SERT Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio &
M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CAC ROP avo Pyrytuulen Wiimatuuli om. Saara Löppönen &
M. Hämäläinen


21.8.2010 Kouvola, Päivi Eerola
ERI1 PU3 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI3 jun Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen


15.8.2010 Moskova RUS, Khomasyridze P.
ERI1 CW CAC PU1 BOB BIG1 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


15.8.2010 Moskova RUS, Galiaskarov S.
ERI1 CW CAC PU1 BOB BIG3 RKFV-2010 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


14.8.2010 Moskova RUS, Trofimov D. V.
ERI1 CW CAC PU1 BOB BIG2 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


8.8.2010 Kuopio, Elina Haapaniemi
EH1 nuo Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
ERI2 PU4 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
EH2 nuo Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI2 PN4 avo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 V-CACIB -> CACIB avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen &
M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB ROP val Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 val Sateenkaari om. Maarit Kuntola
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Virvatuuli, Valkoakaasia, Quurankukka)


7.8.2010 Kuopio, Hans Lehtinen
1KP ROP-pentu Zalamanisku om. Ann-Mari & Kari Lainesalo
HYL jun Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PU2 SERT CACIB nuo Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
ERI1 PU4 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 nuo Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI2 PN4 SERT avo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 V-CACIB avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI2 val Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN2 CACIB val Sateenkaari om. Maarit Kuntola
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Yllätysnimi, Yötuuli, Virvatuuli, Sateenkaari)


6.8.2010 Kuopio, Gert Christensen
EH1 nuo Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
ERI2 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 nuo Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI3 avo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI2 PN4 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB VSP val Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 val Sateenkaari om. Maarit Kuntola
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Yötuuli, Virvatuuli, Valkoakaasia, Quurankukka)


31.7.2010 Ristiina, Ricky Lochs-Romans
1KP ROP-pentu Zalamanisku om. Ann-Mari & Kari Lainesalo
ERI1 PU2 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN1 VSP val Quurankukka om. Minna Hämäläinen

sheltit:
ERI2 val Päivänpaisteen Helinäkeiju om. Maiju Puumalainen &
M. Hämäläinen


24.7.2010 Karmøy Norja, Kitty Sjong
Res.CAC-Best Female BOB BOB-veteran BIS-veteran Merenneito
om. Kennel Certavia


24.7.2010 Erikoisnäyttely Asikkala
pentuluokka 7-9kk urokset, Dirk Spruyt
PEK3 Zalamanisku om. Kari & Ann-Mari Lainesalo

pentuluokka 7-9kk nartut, Dirk Spruyt
PEK2 KP Zyystuuli om. Maria Turunen & Pesola Pirjo-Liisa

nuorten luokka urokset, Eric Desschans
EH Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI2 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen

avoin luokka urokset, Eric Desschans
H Sademies om. Miia & Mikko Aarnio

valioluokka urokset, Eric Desschans
ERI4 Tulennielijä om. Satu Sihvonen

veteraaniluokka urokset, Jesper Andersson
EH Fred Flintstone om. Leila Appelgrén

nuorten luokka nartut, Norman Deschuymere
EH4 Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen

avoin luokka nartut, Norman Deschuymere
EVA Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 PN3 Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
ERI Tuiskutuuli om. Maria Turunen & Pirjo-Liisa Pesola
ERI2 Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen

valioluokka nartut, Norman Deschuymere
ERI1 PN4 Quurankukka om. Minna Hämäläinen

veteraaniluokka nartut, Jesper Andersson
ERI Harmonic Rina om. Seija Jokiranta

kasvattajaluokka, Norman Deschuymere, BIS Anne-Marie Heraly
1KP BIS1 Pyrytuulen Kennel (Virvatuuli, Quutar, Quurankukka, Harmonic Rina)

jälkeläisluokka, Eric Desschans
1KP BIS1 Cousin's La Perla (Pyrytuulen Yleismies, Pyrytuulen Yllätysnimi, Pyrytuulen Yötuuli, Pyrytuulen Virvatuuli)

turistiluokka, Minna Myllypakka
PU4 Musta Pekka om. Elisa Vuorimaa


18.7.2010 Moskova RUS, Galiaskarova L.
ERI1 CW CAC PU1 BOB BIG2 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


18.7.2010 Moskova RUS, Bayzes E. V.
ERI1 CW CAC PU1 BOB val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


18.7.2010 Moskova RUS, Yantscev Oleg Vladimirovich
ERI1 CW CAC PU1 BOB Ch. RFLS val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


18.7.2010 Haapsalu Eesti
ERI1 PN1 ROP ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


17.7.2010 Pärnu Eesti
ERI1 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


17.7.2010 Mäntsälä, Rony Doedijns
ERI1 PU3 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN3 val Quurankukka om. Minna Hämäläinen


17.7.2010 Moskova RUS, Chiyan Tatyana
ERI1 CW CAC PU1 BOB Ch. RFSS val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


17.7.2010 Moskova RUS, Ostrovkaya Marina
ERI1 CW CAC PU1 BOB val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


17.7.2010 Moskova RUS, Chiyan Viktor
ERI1 CW CAC PU1 BOB val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


11.7.2010 Moskova RUS, Khomasyridze P.
ERI1 CW CAC PU1 BOB val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


11.7.2010 Moskova RUS, Azen Irina
ERI1 CW CAC PU1 BOB Ch. RFSS val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


4.7.2010 Moskova RUS, Trofimov D. V.
ERI1 CW CAC PU1 BOB val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


4.7.2010 Moskova RUS, Krakovskaya L. V.
ERI1 CW CAC PU1 BOB val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


13.6.2010 Pietari RUS, Laszlo Istvan
ERI jun Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PU1 CAC CACIB ROP RYP2 nuo Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
ERI jun Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen


12.6.2010 Pietari RUS, Wyacheslav S. Werbitskij
EVA jun Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PU1 CAC CACIB "VSP" nuo Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
ERI1 jun-CAC ROP-jun ROP Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio & M. Hämäläinen


6.6.2010 Smolensk RUS, Galiaslarova L. / Redlitsckij Miroslav
ERI1 CW PU1 BOB CAC CACIB BIG1 val Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


6.6.2010 Lohja, Maija Heinilä
ERI1 PN1 ROP avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


30.5.2010 Joensuu, Jose Cabral
ERI1 PU4 SERT jun Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PU1 ROP val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
EH2 nuo Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Isabella, Yötuuli)


29.5.2010 Joensuu, Christian Stavarache
ERI1 PU1 VSP val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 nuo Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN4 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Isabella, Yötuuli)


22.5.2010 Hamina, Zidar Miroslav
ERI1 PU1 ROP val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 PN3 V-SERT V-CACIB avo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen


30.5.2010 Moskova, Sehvets K.
ERI1 PU1 CAC BOB RFSS CH Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


29.5.2010 Moskova, Gubina V.
ERI1 PU1 CAC BIG3 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


22.5.2010 Moskova, Gerasimova M.
ERI1 PU1 CAC BIG1 RFLS CH Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


22.5.2010 Moskova, Jones Diana
ERI1 PU1 CAC Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


16.5.2010 Krasnaja Gora, Ivanov A.S.
ERI1 PU1 BOB CAC BIG1 BIS6 RFOS CH Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


16.5.2010 Moskova, Egorova T.
ERI1 PU1 BOB CAC Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


16.5.2010 Moskova, Kosareva O.A.
ERI1 PU1 BOB CAC Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


15.5.2010 Lappeenranta, Marja Talvitie
EH2 jun Yleismies om. Satu Sihvonen
ERI1 PU4 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 PN3 jun Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio &
M. Hämäläinen
ERI1 PN2 V-SERT nuo Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
EH1 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 VSP-vet PN4 Harmonic Rina om. Seija Jokiranta
kasv.lk 1KP ROP BIS1 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Harmonic Rina, Yötuuli, Virvatuuli)


8.5.2010 Parikkala, Lena Danker
ERI1 PU1 VSP val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI3 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen


25.4.2010 Moskova RUS, Kozina E.A.
ERI1 CW jun-CAC BOB BIG2 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


25.4.2010 Moskova RUS, Aliferenko V.E.
ERI1 CW jun-CAC BOB BIG3 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


24.4.2010 Moskova RUS, belgien erikoisnäyttely, Michel Griol
ERI1 Best junior (tervueren) BIS-junior, Junior Champion of Belgians Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


17.4.2010 Moskova RUS, Filatova Alla
ERI1 jun-CAC BOB BIG2 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


17.4.2010 Sillamäe EST, Kirill Barbosov
ERI1 PN2 SERT nuo Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen


11.4.2010 Rakvere EST, August De Wilde
ERI2 PN3 nuo Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen


5.4.2010 Lappeenranta, Leni Finne
ERI1 PU2 val Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN4 V-SERT jun Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
H avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
H vet Harmonic Rina om. Seija Jokiranta


4.4.2010 Moskova RUS, Zeev Trainin
ERI1 JUN-CAC BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


28.3.2010 Moskova Euraasia 2 RUS, Michael Leonard
ERI1 JUN-CAC BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


27.3.2010 Moskova Euraasia 1 RUS, Mrowiec Waldemar
ERI3 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


8.3.2010 Moskova RUS, Filatova A.
ERI1 JUN-CAC BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


8.3.2010 Moskova RUS, A. Belkin
ERI1 JUN-CAC BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


7.3.2010 Pietari RUS, Vladimir Aleksandrov
ERI1 PN1 SERT CACIB ROP avo Pyrytuulen Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen

sheltit:
ERI1 PN2 SERT VA-CACIB Päivänpaisteen Helinäkeiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


20.2.2010 Tuusniemi, Elena Ruskovaara
ERI1 PU1 VSP val Pyrytuulen Tulennielijä om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PN3 V-SERT jun Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio &
M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP RYP4 avo Pyrytuulen Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN2 SERT avo Pyrytuulen Virvatuuli om. Sirpa Kattainen &
M. Hämäläinen


13.2.2010 Tallinna EST
ERI1 PN1 ROP ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


7.2.2010 Pietari RUS, Pjotr Krol
ERI1 jun-SERT PU1 "VSP" Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 jun-SERT ROP-jun PN2 Yötuuli om. Jaana Laakkonen &
M. Hämäläinen
ERI1 PN1 SERT ROP RYP2 avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen &
M. Hämäläinen


7.2.2010 Pietari RUS, Elena Kuleshova
EH1 jun Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 jun-SERT ROP-jun PN2 Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 SERT ROP avo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen


6.2.2010 Moskova RUS, Pavlov Nikolajevna
ERI JUN-CAC BOB RYP2 BIS4-JUN Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


6.2.2010 Moskova RUS, E. Kupljauskas
ERI JUN-CAC BOB RYP3 Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


30.1.2010 Moskova Sabaniecka RUS, Kupferberg Zvi
ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


23.1.2010 Sergiev Pocad RUS, Alifirenko V.
ERI PU1 BOB jun Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


23.1.2010 Turku, Zlatko Kraljic
ERI2 PN3 avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


20.-21.1.2010 Moskova RUS, kolme näyttelyä
tuomari: Chijan Viktor, ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
tuomari: Chijan Tatjana, ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
tuomari Gavrilova Jana, ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


9.1.2010 Tarto Viro
ERI1 PN1 ROP ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen

Takaisin ylös



Vuosi 2009

13.12.2009 Helsinki PMV, Bente Harlem
H jun Pyrytuulen Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI2 PU3 V-CACIB avo Pyrytuulen Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 jun Pyrytuulen Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 SERT nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI2 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI3 PN4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Valkoakaasia, Virvatuuli, Quurankukka)


12.12.2009 Helsinki Voittaja, Jesper Andersson
EH3 jun Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen
H jun Pyrytuulen Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI avo Pyrytuulen Tulennielijä om. Satu Sihvonen
EH2 jun Pyrytuulen Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
HYL jun Yökaste om. Carita Raunila & Kalle Kattainen
ERI1 PN3 SERT nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI4 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Anemone om. Helena Makkonen
ERI2 vet Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Valkoakaasia, Virvatuuli, Quurankukka, Anemone)


12.12.2009 Tukholma SWE
ERI1 ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


6.12.2009 Arta-Coma 2009 Moskova RUS, Irina Azen
ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


6.12.2009 Venäjän Kennelliiton Champion Moskova RUS, Magevic Mirjanc
ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


6.12.2009 Venäjän BPK erik.nly Moskova RUS, Wieremiejzyk- Wierzchowska Malgorzata
ERI JUN-CAC paras JUN BOB Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


6.12.2009 Pietari RUS, I. Shvets
jun ERI1 ROP-JUN JUN-SERT ROP Pyrytuulen Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
avo ERI1 SERT CACIB Pyrytuulen Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
jun JUN-SERT Pyrytuulen Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
val ERI1 PN1 "VSP" CACIB Pyrytuulen Sateenkaari om. Maarit Kuntola


5.12.2009 Pietari RUS, B. Petkevich
jun ? Pyrytuulen Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
avo ERI1 PU1 "VSP" CACIB RKFV-09 Pyrytuulen Tulennielijä om. Satu Sihvonen
jun ERI1 PN2 ROP-JUN JUN-SERT Pyrytuulen Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
val ERI1 PN1 ROP CACIB RKFV-09 Pyrytuulen Sateenkaari om. Maarit Kuntola


28.11.2009 Sillamäe Eesti
ERI1 PN1 ROP ROP-vet Isabella om. Rea Räsänen


21.11.2009 Jyväskylä, Hans Lehtinen
EH1 jun Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PN4 jun Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
ERI3 PN3 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
H avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


7.11.2009 Pietari RUS, E. Kukoleva
sheltit:
ERI1 SERT PN1 ROP RYP3 -> RUS CH Päivänpaisteen Helinäkeiju
om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


1.11.2009 Pietari RUS, V. Ivanisheva
1KP ROP-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen

sheltit V. Ivanisheva:
ERI1 SERT ROP RYP3 Päivänpaisteen Helinäkeiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen

shelttien erikoisnäyttely, Ritva Raita
ERI1 CC avo Päivänpaisteen Helinäkeiju om. Maiju Puumalainen &
M. Hämäläinen


25.10.2009 Lahti pentunäyttely, Saija Juutilainen
1KP PN2-pentu 7-9kk Montmorenja's Ivrige Jeruska om. Miia Aarnio &
M. Hämäläinen


25.10.2009 Liettua
"VSP" SERT CACIB -> LT MVA Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ROP SERT CACIB Tulennielijä om. Satu Sihvonen


24.10.2009 Liettua
ROP SERT CACIB RYP1 Quurankukka om. Minna Hämäläinen
"VSP" SERT CACIB -> LT MVA C.I.E.* Tulennielijä om. Satu Sihvonen


3.10.2009 Moskova RUS
ROP-pentu Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


3.10.2009 Pietari RUS, Tatjana Grigorenko
ERI1 PU1 SERT ROP -> RUS CH avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen

sheltit, Tatjana Grigorenko:
ERI1 SERT avo Päivänpaisteen Helinäkeiju om. Maiju Puumalainen &
M. Hämäläinen


3.10.2009 Pietari RUS, Shamil Abrakimov
ERI1 PU1 SERT ROP avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen

sheltit, Inessa Rodina:
ERI1 PN1 SERT ROP avo Päivänpaisteen Helinäkeiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


27.9.2009 Karkkila
ERI1 PN1 VSP VSP-VET Isabella om. Rea Räsänen


26.9.2009 Moskova RUS
ROP-pentu Yllätysnimi om. Tarmo Makkonen


20.9.2009 Hyvinkää, Jean Lawless
1KP ROP-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI3 PU4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN2 V-SERT nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


19.9.2009 Tampere, Rodney McDowell
1KP ROP-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
1 pen Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
EH4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN2 VSP-vet Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 3 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Lounatuuli, Quurankukka, Valkoakaasia)


13.9.2009 Pietari RUS
ERI2 PU2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 SERT ROP RYP3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
sheltit:
ERI1 PN1 SERT ROP RYP2 Päivänpaisteen Helinäkeiju om. M. Hämäläinen & Maiju Puumalainen


12.9.2009 Porvoo, Bo Wiberg
1KP ROP-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 PU1 VSP avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
H nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


6.9.2009 Vantaa, Leif-Herman Wilberg
ERI2 PU2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN2 SERT nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


29.8.2009 Viipuri RUS, Tatjana Raschihmarova, BIS-tuomari Kizina Larisa Jakovlena
1KP ROP-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen
ERI1 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN1 SERT ROP RYP3 -> RUS CH avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN2 SERT nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
sheltit:
ERI1 PN1 SERT ROP RYP1 BIS3 Päivänpaisteen Helinäkeiju om.
M. Hämäläinen & Maiju Puumalainen


16.8.2009 Joensuu, Willemine van Deijl
ERI3 PU4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI2 nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 V-SERT nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI3 PN4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Valkoakaasia, Virvatuuli)


15.8.2009 Joensuu, Elena Ruskovaara
ERI2 PU2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH2 nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 SERT nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP BIS4 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Valkoakaasia, Virvatuuli)


9.8.2009 Helsinki, Linda Jurgens
EH2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN4 V-SERT nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI2 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 VSP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Valkoakaasia, Virvatuuli)


8.8.2009 Erikoisnäyttely Helsinki
pentuluokka 5-7kk urokset, Elena Ruskovaara
1KP PU2-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen

pentuluokka 5-7kk nartut, Elena Ruskovaara
1KP ROP BIS3-pentu Yötuuli om. Jaana Laakkonen & M. Hämäläinen
2KP Yökaste om. Carita Raunila & Kalle Kattainen

junioriluokka urokset, Marie-France Varlet
EH Williwiikari om. Leila & Esa Aaltonen

avoin luokka urokset, Marie-France Varlet
ERI Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
ERI Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen

junioriluokka nartut, Willemine van Deijl
EH Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen

nuorten luokka nartut, Marie-Francoise Berton-Sarlat
ERI3 Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI4 Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen

avoin luokka nartut, Marie-Francoise Berton-Sarlat
ERI Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö

valioluokka nartut, Marie-Francoise Berton-Sarlat
ERI2 Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola

veteraaniluokka nartut, Marie-Francoise Berton-Sarlat
ERI Anemone om. Helena Makkonen
ERI1 PN1 VSP ROP-vet BIS1-vet Lounatuuli om. Sari Laitinen

kasvattajaluokka, Marie-Francoise Berton-Sarlat
4KP Pyrytuulen kennel (Sademies, Lounatuuli, Quurankukka, Virvatuuli)

jälkeläisluokka, Marie-Francoise Berton-Sarlat
3KP Cousin's Hothead (Sademies, Williwiikari, Wiimatuuli, Sateenkaari)

turistiluokka, Elena Ruskovaara
PU4 Kaspar Deabei, om Minna Hämäläinen


25.7.2009 Eesti
ERI1 PN2 ROP-vet -> EE VCH Isabella om. Rea Räsänen


25.7.2009 Mikkeli, Monica Blaha
ERI1 PN1 SERT ROP nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
ERI3 vet Lounatuuli om. Sari Laitinen


19.7.2009 Oulu, Kurt Nilsson
ERI2 PU4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH3 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI2 PN4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH avo Unihiekka om. Taru Jakonen
H avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen &
M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Unihiekka, Virvatuuli)


18.7.2009 Oulu, George Schogol
ERI1 PU1 CACIB VSP avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI2 nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH avo Unihiekka om. Taru Jakonen
EH avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen &
M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Unihiekka, Virvatuuli)


12.7.2009 Riihimäki, Antti Nieminen
1KP PU2-pentu Yleismies om. Satu & Mika Sihvonen


12.7.2009 Karjaa, Leni Finne
ERI1 PN1 ROP avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


11.7.2009 Kemi, Paavo Mattila
H avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen &
M. Hämäläinen


11.7.2009 Laukaa, Soile Bister
ERI1 PN2 ROP-vet Lounatuuli om. Sari Laitinen
EH4 avo Unihiekka om. Taru Jakonen


5.7.2009 Hyvinkää, Marja Talvitie
ERI1 PU1 SERT VSP avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
ERI3 PU4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN3 V-SERT nuo Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
EH3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Sademies, Tulennielijä, Quurankukka, Valkoakaasia)


4.7.2009 Kokkola, Leif-Ragnar Hjorth
ERI2 PN4 avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen & M. Hämäläinen


4.7.2009 Tuusula, Stephen Hall
ERI2 PU2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI2 PN4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


28.6.2009 Pietari RUS, Valentina P. Ivanisheva
ROP PU1 SERT CACIB Tulennielijä om. Satu Sihvonen
"VSP" PN1 SERT CACIB vahv. vaille C.I.E. Quurankukka om. Minna Hämäläinen


27.6.2009 Pietari RUS, Per R. Svarstad
ROP PU1 SERT CACIB Tulennielijä om. Satu Sihvonen
PN2 SERT V-CACIB Quurankukka om. Minna Hämäläinen


13.6.2009 Mikkeli, Elena Ruskovaara & Maret Kärdi (RYP)
EH3 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 PN3 V-SERT nuo Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP RYP1 BIS1 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


7.6.2009 Tallinna Eestinvoittaja, John Wauben
EH2 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
EH3 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 ROP-jun jun-SERT EEJV-09 PN3 jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk exc2 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Valkoakaasia, Virvatuuli)


31.5.2009 Mänttä, Elena Ruskovaara
EH1 vet Flinstone om. Leila Appelgren


24.5.2009 Juuka, Leni Finne
EVA avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN2 SERT jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP RYP1 BIS2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


21.5.2009 Lappeenranta, Igor Selimovic
EH2 jun Valto Velikulta om. Minna Jauho
EH avo Certavia's Exavier om. Tanja Hopia & M. Hämäläinen
ERI avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI1 PU1 SERT ROP avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
ERI3 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN4 V-SERT jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI4 jun Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet BIS2 Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 1KP ROP BIS2 Pyrytuulen Kennel
  (Sademies, Quurankukka, Lounatuuli, Virvatuuli)


17.5.2009 Hamina, Boris Spoljaric
EH3 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH4 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI3 avo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Usva-Tuuli, Virvatuuli)


16.5.2009 Varkaus, Ligita Zake
ERI1 PU2 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN1 SERT VSP jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH avo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI2 vet Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 1KP ROP BIS4 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Lounatuuli, Virvatuuli)


9.5.2009 Helsinki palveluskoiratapahtuma, Gert Christensen
EH4 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
EH4 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 V-SERT jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP BIS4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP BIS1 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Valkoakaasia, Virvatuuli)


19.4.2009 Pietari RUS, Nina Kharatishvili
ERI1 CAC PN2 V-CACIB Quurankukka om. Minna Hämäläinen


19.4.2009 Outokumpu, Elena Ruskovaara
ERI3 PU3 avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
EH3 jun Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen
HYL jun Villiruusu om. Pirkko Hedman
ERI1 PN3 val Isabella om. Rea Räsänen
EVA vet Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Valkoakaasia, Wiimatuuli, Isabella)


18.4.2009 Kajaani, Lena Danker
ERI1 PN1 SERT VSP ROP-vet Lumihiutale om. Kirsi Hänninen


13.4.2009 Lappeenranta, Anatoli Zhuk
ERI1 PU1 CACIB ROP avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI4 avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI1 PN2 SERT jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI3 jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB VSP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Salama Santeri, Quurankukka, Valkoakaasia)


5.4.2009 Rautalampi, Lena Danker
EH1 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EVA jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN4 V-SERT jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN3 SERT avo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 ROP-VET Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 1KP ROP BIS1 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Lounatuuli, Quurankukka, Virvatuuli)


21.3.2009 Bergen Norway, Carlos Fernandez-Renau
CK CACIB BOS Merenneito om. Kennel Certavia


21.2.2009 Tuusniemi, Leni Finne
ERI1 PU1 ROP RYP3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH1 jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
H jun Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen
HYL jun Villiruusu om. Pirkko & Aatos Hedman
EH2 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 VSP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP BIS4 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Usva-Tuuli, Virvatuuli)


18.1.2009 Lahti, Elena Ruskovaara
2KP pen Wiimatuuli om. Saara Löppönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN4 V-SERT jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI2 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI2 nuo Uni Hiekka om. Taru Jakonen
ERI2 PN2 avo Quurankukka
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Virvatuuli, Valkoakaasia, Uni Hiekka, Quurankukka)

Takaisin ylös



Vuosi 2008

13.12.2008 Helsinki Voittaja -08, Petra Junehall
EH avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI2 jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH4 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
EH avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI3 val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
ERI1 PN2 ROP-vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Anemone, Quutar, Sateenkaari, Virvatuuli)


22.11.2008 Jyväskylä, Elina Haapaniemi
EH3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH4 avo Certavia's Exavier om. Tanja Hopia & M. Hämäläinen
EH2 jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
EH3 jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen &
M. Hämäläinen
ERI1 PN3 val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Virvatuuli, Valkoakaasia, Quurankukka, Sateenkaari)


25.10.2008 Seinäjoki, Zoran Brankovich
EH2 nuo Unihiekka om. Taru Jakonen
ERI2 PN4 V-SERT avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen & M. Hämäläinen


19.10.2008 Hämeenlinna, Gunilla Skalmann
EH3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN1 SERT ROP jun Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
ERI2 PN2 V-SERT jun Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
EH4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH2 vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Virvatuuli, Valkoakaasia, Quurankukka, Galaxy Girl)


12.10.2008 Liettua, Otakar Vondrous
ERI SERT CACIB ROP avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen


11.10.2008 Liettua, Denis Kuzelj
EH avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen


28.9.2008 Eckerö, Per Svarstad
1KP ROP-pentu Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
EH1 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI2 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 V-CACIB val Sateenkaari om. Maarit, Henna & Heidi Kuntola
ERI1 PN3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Usva-Tuuli, Sateenkaari, Quurankukka, Galaxy Girl)


6.9.2008 Helsinki, Marja Talvitie
ERI1 PN1 SERT VSP nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI3 PN4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


30.8.2008 Porvoo, Jesper Andersson
1KP ROP-pentu Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI2 PU3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
H nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP RYP3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN4 vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen


23.8.2008 Hämeenlinna, Hassi Assenmacher-Feyel
1KP ROP-pentu Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI2 PU3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen


17.8.2008 Heinola, Zlatko Kraljic
1KP ROP-pentu Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI4 avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
ERI2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen


16.8.2008 Kouvola, Geraldine Mulrooney
1KP ROP-pentu Virvatuuli om. Sirpa Kattainen & M. Hämäläinen
2KP pen Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
ERI4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN1 VSP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN3 VSP-vet, vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Sademies, Tulennielijä, Quurankukka, Galaxy Girl)


10.8.2008 Saarijärvi, Roel van Veen
1KP ROP-pentu Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen
ERI1 PU4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN3 jun Unihiekka om. Taru Jakonen
ERI2 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI2 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
kasv.lk 1KP ROP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Unihiekka, Usva-Tuuli, Quurankukka)


3.8.2008 Kuopio, Leif-Herman Wilberg
EH2 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 V-CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


2.8.2008 Kuopio, Harry Tast
ERI1 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
EH2 jun Unihiekka om. Taru Jakonen
ERI2 PN4 V-CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


1.8.2008 Kuopio, Hans Lehtinen
EH1 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI2 PN2 V-CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


19.7.2008 Erikoisnäyttely Kangasala
pentuluokka 5-7kk urokset, Marie-France Varlet
ei sij. Valto Velikulta om. Minna Jauho

pentuluokka 5-7kk nartut, Marie-France Varlet
4kp Valkoakaasia om. Jenni Reponen & M. Hämäläinen

avoin luokka urokset, Linda Collins
ERI Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
EH Syysmyrsky om. Tiina Kuntola & Kaisa Mäkinen & Maarit Kuntola

veteraaniluokka urokset, Linda Collins
EH4 Hot Lover om. Piia Hiitola

junioriluokka nartut, Marie-France Varlet
ERI Uni Hiekka om. Taru Jakonen

nuorten luokka nartut, Michel Griol
ERI2 Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen

avoin luokka nartut, Michel Griol
ERI1 PN1 ROP BIS2 Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI4 "PN5" Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
ERI Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI Sadepisara om. Johanna Vieri & M. Hämäläinen

valioluokka nartut, Michel Griol
ERI3 Sateenkaari om. Maarit Kuntola

veteraaniluokka nartut, Marie-France Varlet
ERI3 Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI Anemone om. Helena Makkonen

kasvattajaluokka, Linda Collins
1KP ROP BIS2 Pyrytuulen kennel (Sademies, Lounatuuli, Quutar, Usva-Tuuli)

turistiluokka, Michel Griol
ERI1 ROP-turisti Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI Musta Pekka om. Elisa Vuorimaa


13.7.2008 Karjaa, Leni Finne
ERI1 PN1 ROP RYP2 avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


13.7.2008 Oulu, Igor Selimovic
ERI3 avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen & M. Hämäläinen


12.7.2008 Oulu, Norman Deschuymere
ERI2 PN2 SERT V-CACIB avo Tuiskutuuli om. Pirjo-Liisa Pesola & Tuomas Turunen & M. Hämäläinen


5.7.2008 Mikkeli, Gert Christensen
HYL avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
EH1 nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI2 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN3 ROP-vet, vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & Minna Hämäläinen


29.6.2008 Järvenpää, Kirsti Louhi
ERI3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen


21.6.2008 Rovaniemi, Blaz Kavcic
ERI2 PU4 vet Xerxes om. Pirjo Lampela-Kahelin
ERI1 PN3 SERT nuo Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 V-CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


20.6.2008 Gällivare Ruotsi, Eva Borg
1/1 CK BTKL2 CACIB Quurankukka om. Minna Hämäläinen


8.6.2008 Tuuri, Antti Nieminen
ERI1 PN2 V-SERT jun Uni Hiekka om. Taru Jakonen
H avo Sadepisara om. Johanna Vieri & M. Hämäläinen


18.5.2008 Joensuu, Päivi Eerola
ERI3 PU3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 V-SERT jun Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI2 jun Untuvapilvi om. Riitta & Jukka Hirvonen
ERI1 PN1 ROP CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN3 val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Untuvapilvi, Usva-Tuuli)


17.5.2008 Joensuu, Jaana Hartus
EH1 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN3 SERT jun Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Sateenkaari, Usva-Tuuli)


4.5.2008 Parikkala, Elena Ruskovaara
ERI3 PU3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN1 ROP RYP2 avo Quurankukka om. M.Hämäläinen
ERI1 PN4 val Isabella om. Rea Räsänen
ERI1 jun Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP BIS1 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Isabella, Usva-Tuuli)

sheltit, Päivi Eerola
ERI1 avo Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen &
M. Hämäläinen


26.4.2008 Lahti, Nikitin Aleksander
ERI4 avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


24.3.2008 Lappeenranta, Elena Ruskovaara
ERI avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
H avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI3 PN3 avo Quurankukka om. M.Hämäläinen
ERI1 val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
ERI2 vet Jerina om. Tarja & Sonja Piispa
ERI3 vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M.Hämäläinen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Quurankukka, Sateenkaari, Galaxy Girl)


15.3.2008 Tampere, Marja Talvitie
ERI1 PU4 V-SERT V-CACIB avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
EH Usva-Tuuli EH jun om. TeemuHytönen & M. Hämäläinen
ERI2 PN2 V-CACIB avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


1.3.2008 Juuka, Elena Ruskovaara
EH2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN2 SERT jun Untuvapilvi om. Jukka Hirvonen
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen

sheltit, Jaana Hartus
EH1 avo Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen

Takaisin ylös



Vuosi 2007

9.12.2007 Helsinki, Maritha Östlund-Holmsten
ERI2 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH jun Unihiekka om. Taru Jakonen
EH jun Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
ERI3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
EH avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
EH1 käy Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv. lk 2KP Pyrytuulen kennel


17.11.2007 Jyväskylä, Lena Danker
2 pen Usva-Tuuli om. Teemu Hytönen & M. Hämäläinen
3 pen Uni Hiekka om. Taru Jakonen
EH2 avo Sademies om. Miia & Mikko Aarnio
ERI3 val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola


27.10.2007 Lahti, Zvi Kupferberg
EH avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN4 avo Quutar om. Mari Hölsö & Henna Saajamo
ERI2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN3 V-CACIB val Sateenkaari om. Maarit & Henna & Heidi Kuntola
ERI2 vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel
  (Quutar, Quurankukka, Sateenkaari, Galaxy Girl)


20.10.2007 Seinäjoki, Barbka Novak
ERI2 avo Sadepisara om. Johanna Vieri & M. Hämäläinen


16.9.2007 Hyvinkää, Natalja Nekrosiene
ERI2 PN3 vet Anemone om. Helena Makkonen


8.9.2007 Orre/Norway
PN2 V-SERT Merenneito om. Kennel Certavia


12.8.2007 Norway
PN2 V-SERT V-CACIB Merenneito om. Kennel Certavia


12.8.2007 Joensuu
ERI1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


7.7.2007 Juva, Hanne Laine-Jensen
EH4 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH1 käy Sateenkaari om. Maarit Kuntola

sheltit, Harry Tast
EH3 Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


30.6.2007 Erikoisnäyttely Joensuu
Myriam vermeire (u), Marie-France Varlet (n)
ERI3 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
EH avo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI3 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI3 käy Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI4 Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
5. turistilk. Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
kasv.lk Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Muumipeikko, Sademies, Quurankukka)


17.6.2007 Kotka
ERI3 avo Sateenkaari om. Maarit Kuntola


9.6.2007 Kangasniemi, Leni Nousiainen
EH2 avo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio

saksanpaimenkoirat, Reijo Tuovinen
ERI2 PN2 SERT Onnenpisara om. Marja Ahonen & Minna Hämäläinen

sheltit, Reijo Tuovinen
ERI4 Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


17.5.2007 Ristiina, Päivi Eerola
ERI1 PU1 SERT ROP RYP4 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI2 PU2 V-SERT avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI3 PU3 avo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PU4 VSP-vet Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI1 PN2 ROP-vet BIS2-vet Harmonic Rina om. Seija Jokiranta
ERI1 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI2 avo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 1 KP BIS3 Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Harmonic Rina, Quurankukka, Sateenkaari)

sheltit, Alar Muurisepp
ERI Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


13.5.2007 Hamina, Alar Muurisepp
ERI3 PU4 avo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI4 avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
EH avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 ROP-vet Anemone om. Helena Makkonen


12.5.2007 Harjavalta
ERI1 PU2 ROP-vet Original Cowboy du Rocher D'Argout om. Sari Suominen & M. Hämäläinen


6.5.2007 Leppävirta, Carl-Cunnar Stafberg
EH3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN1 VSP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen

sheltit, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
EH2 Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


5.5.2007 Helsinki pk-tapahtuma, Jaana Hartus
ERI3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI4 avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen


8.4.2007 Lappeenranta, Tapio Eerola
ERI2 PU3 avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI1 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN4 SERT avo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI2 PN3 Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Galaxy Girl, Quurankukka, Sateenkaari)

sheltit, Elena Ruskovaara
ERI3 Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


25.3.2007 Tampere KV, Michel Griol
ERI avo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI avo Tulennielijä om. Satu & Iida Sihvonen
ERI4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB VSP Quutar avo om. Mari Hölsö & Henna Saajamo


24.2.2007 Tuusniemi, Jaana Hartus
ERI1 PU1 SERT ROP avo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI2 PU V-SERT avo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI1 PN1 SERT VSP avo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI2 PN4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN3 VSP-vet vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Salama Santeri, Sateenkaari, Quurankukka)


14.1.2007 Lahti, Elena Ruskovaara
ERI1 PU1 SERT ROP nuo Tulennielijä om. Satu Sihvonen
ERI1 PN1 VSP avo Jerina om. Tarja & Sonja Piispa

Takaisin ylös



Vuosi 2006

9.12.2006 Helsinki KV, Elina Haapaniemi
ERI1 PN1 ROP V-06 Quutar avo om. Mari Hölsö & Henna Saajamo
ERI2 PN3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-VET VV-06 vet Anemone om. Helena Makkonen


19.11.2006 Jyväskylä KV, Elena Ruskovaara
ERI2 PU3 nuo Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
ERI2 V-SERT nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI1 PN2 V-CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI4 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 ROP-vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel


17.9.2006 Hyvinkää, Hans Reinders (jun-val & kasv) & Rajko Rotner (pen & vet)
EH1 jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
H nuo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH1 nuo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
EH3 jun Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
ERI1 PN2 SERT nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI3 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN1 avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 VSP-vet vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel


9.9.2006 Porvoo, Lena Eskills
EH2 nuo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
EH3 nuo Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
EVA nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola


13.8.2006 Imatra KV, Elena Ruskovaara
ERI1 PU3 jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
EH3 jun Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Tulennielijä, Galaxy Girl, Quurankukka, Anemone)


6.8.2006 Kuopio KV, Gert Christensen
ERI1 PU4 V-SERT jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


5.8.2006 Kuopio KV, Norman Deshuymere
EH1 jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN2 V-CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


4.8.2006 Kuopio, August de Wilde
ERI1 PU3 SERT jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen


4.8.2006 Kuopio shelttien erikoisnäyttely, Rudi Hubenthal
1KP PN1 VSP-pentu pen 5-7kk Päivänpaisteen Helinä Keiju om. Maiju Puumalainen & M. Hämäläinen


30.7.2006 Mikkeli KV, George Kostopoulos
ERI3 nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI1 PN2 V-CACIB avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen


22.7.2006 Erikoisnäyttely Seinäjoki
Willemine van Deijl, Hans Reinders, Graig Fynmore
ERI1 jun Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
EH4 jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI2 PU4 SERT nuo Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI nuo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI nuo Sadepisara om. Johanna Vieri & M. Hämäläinen
EH avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH avo Fred Flintstone om. -
ERI2 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI2 PN4 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 VSP-vet vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 3 KP Pyrytuulen Kennel


8.7.2006 Savonlinna, Marja Talvitie
EH1 jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI1 PU2 V-SERT nuo Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI1 PN2 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI? PN? Isabella om. Rea Räsänen
ERI1 ROP-vet vet Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Salama Santeri, Quurankukka, Galaxy Girl, Isabella)


1.7.2006 Sweden Gällivare
ERI1 PU1 VSP ROP-vet vet Xerxes om. Pirjo Lampela-Kahelin & Pauli Kahelin


24.6.2006 Rovaniemi KV, Tamas Jakkel
EH4 Xandrina om. Eini & Saana Heikkilä


17.6.2006 Eesti Tallinna
ERI PU2 V-CACIB val Original Cowboy du Rocher D'Argout om. J-P & Sari Suominen & M.Hämäläinen


17.6.2006 Tuuri, Leni Nousiainen
ERI1 PN1 SERT VSP Sadepisara om. Johanna Vieri & M.Hämäläinen


10.6.2006 Helsinki KV Euroopan Voittaja, Guido Vandoni
ERI1 jun EuJV-06 Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI4 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 ROP-vet EuVV-06 vet Anemone om. Helena Makkonen


4.6.2006 Mänttä, Antti Nieminen
ERI2 PU3 nuo Samu Sirkka om. Janet Nikki & Diana Liukkonen
ERI1 PU2 V-SERT nuo Syysmyrsky om. Maarit Kuntola & Tiina Kuntola & Kaisa Mäkinen
EH1 nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola


28.5.2006 Joensuu, Jesper Andersson
ERI1 PN3 ROP-vet BIS4-vet vet Anemone om. Helena Makkonen


27.5.2006 Joensuu, Sonny Ström
ERI1 PN2 ROP-vet vet Anemone om. Helena Makkonen


27.5.2006 Tampere, Lena Eskills
H avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


20.5.2006 Rauma, Gunnel Holm
ERI3 PU3 SERT avo Reissumies om. Rauno Haapamäki


13.5.2006 Oulu, Miroslav Zidar
ERI1 PU2 SERT avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH vet Xandrina om. Eini & Saana Heikkilä


13.5.2006 Harjavalta, Avi Marshak
ERI1 PU4 V-SERT avo Reissumies om. Rauno Haapamäki
EH avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


7.5.2006 Suolahti, Elena Ruskovaara
ERI1 PN1 ROP RYP4 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


29.4.2006 Vaasa, Paula Heikkinen-Lehkonen
EH1 nuo Sadepisara om. Johanna Vieri & M.Hämäläinen


29.4.2006 Lieksa, Gunnel Holm
ERI1 PN1 ROP RYP2 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


23.4.2006 Norway
ERI1 PN2 Isabella om. Rea Räsänen


22.4.2006 Lahti KV, Otto Schimpf
ERI2 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen
ERI3 avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
EH avo Quunlilja om.om. Anni Lemmetty


17.4.2006 Lappeenranta KV, Lena Eskills
ERI1 PU2 V-SERT jun Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
ERI3 jun Salama Santeri om. Mari Hulkkonen
ERI2 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH2 nuo Sateenkaari om. Maarit Kuntola
EH jun Tuiskutuuli om. Tuomas Turunen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 CACIB avo Quurankukka om. Minna Hämäläinen
ERI1 PN2 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
H val Harmonic Rina om. Seija Jokiranta


18.3.2006 Tampere KV, Antti Nieminen
EH jun Certavia's Exavier om. Tarja Hopia & M. Hämäläinen
ERI4 jun Kaspar Deabei om. Minna Hämäläinen
ERI1 PU4 jun Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI3 jun Salama Santeri om. Mari Valtonen
H jun Tulennielijä om. Iida & Satu Sihvonen
H avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen
ERI4 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI avo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI jun Sateenkaari om. Maarit Kuntola
EH jun Tuiskutuuli om. Tuomas Turunen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 CACIB avo Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Sateenkaari, Sademies, Salama Santeri, Quutar)


18.2.2006 Tornio, Tapio Eerola
EH1 Xandrina om. Eini & Saana Heikkilä


21.1.2006 Turku, Myriam Vermeire
ERI3 PN3 Quutar om. Henna Saajamo & Mari Hölsö


15.1.2006 Pentunäyttely Lahti, Anneli Sutela
1KP PU1 ROP pen 7-9kk Kaspar Deabei om. M. Hämäläinen


15.1.2006 Lahti, Jaana Hartus
H jun Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI3 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH avo Nuuskamuikkinen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN2 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Muumipeikko, Nuuskamuikkunen, Lounatuuli, Galaxy Girl)


6.1.2006 Kajaani, Paula Heikkinen-Lehkonen
EH1 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen

Takaisin ylös



Vuosi 2005

18.12.2005 Helsinki, Hanne Laine Jensen
ERI4 jun Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI2 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI3 avo Jerina om. Tarja & Sonja Piispa
ERI2 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel
  (Galaxy Girl, Lounatuuli, Jerina, Sateenkaari)


17.12.2005 Helsinki, Hanne Laine Jensen
ERI2 jun Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI2 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 ROP-VET vet Anemone om. Helena Makkonen
EH4 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel
  (Galaxy Girl, Lounatuuli, Anemone, Sateenkaari)


19.11.2005 Jyväskylä, Nils Molin
ERI2 PU3 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen
ERI2 vet Nares du Rocher D’Argout om. Klaus Sallavo & M. Hämäläinen
EH3 jun Sadepisara om. Johanna Vieri & M.Hämäläinen


23.10.2005 Pentunäyttely Lahti, JAU Yrjölä
1 pen 5-7kk Certavias Exavier om. M.Hämäläinen
1KP PU1 VSP pen 7-9kk Tulennielijä om. Satu Sihvonen
1KP PN1 ROP RYP2 pen 7-9kk Tuiskutuuli om. Tuomas Turunen & M.Hämäläinen


23.10.2005 Seinäjoki, Annemari Thomassen
ERI2 PU3 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen
ERI1 PN3 SERT jun Sadepisara om. Johanna Vieri & M. Hämäläinen


22.10.2005 Seinäjoki, Jaana Hartus
ERI2 jun Sadepisara om. Johanna Vieri & M. Hämäläinen


18.9.2005 Hyvinkää, Elena Ruskovaara
EH1 jun Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH2 jun Salama Santeri om. Mari Valtonen
EH3 jun Samu Sirkka om. Janet Nikki & Diana Liukkonen
EH3 avo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH2 jun Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI1 PN1 ROP avo Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI2 PN2 avo Quutar om. Mari Hölsö
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI2 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Galaxy Girl, Quurankukka, Quutar, Sateenkaari)


10.9.2005 Kotka, Marja Talvitie
ERI3 PU3 V-SERT avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH2 jun Syysmyrsky om. Maarit Kuntola & Tiina Kuntola & Kaisa Mäkinen
EH4 avo Quu-Ukko om. Elina Rinkinen
ERI1 PN1 CACIB ROP avo Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI3 PN3 avo Jerina om. Tarja & Sonja Piispa
ERI1 PN4 V-SERT jun Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI1 ROP-VET vet Anemone om. Helena Makkonen
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 kp Pyrytuulen Kennel
  (Galaxy Girl, Quurankukka, Jerina, Sateenkaari)


27.-28.8.2005 Commentry France, Denis Deschamps
Exc.+ 2 cl.travail s.r Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
Exc. 16 cl.ouverte Quurankukka om. M. Hämäläinen


28.8.2005 Heinola, Roger Vanhoenacker
ERI1 PN1 SERT VSP avo Quutar om. Mari Hölsö


14.8.2005 Valkeakoski, Ann Arch
EH1 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


7.8.2005 Joensuu, Alar Muurisepp
ERI2 PU4 avo Quu-Ukko om. Elina Rinkinen


31.7.2005 Pori, Seamus Oates
ERI4 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


24.7.2005 Vantaa, Kirsti Louhi
1KP ROP-pentu pen Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH2 avo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH1 avo Quurankukka om. M. Hämäläinen


10.7.2005 Nokia, Gunilla Skallman
ERI2 PU3 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


9.7.2005 Ristiina, Harriet Frantzen
ERI1 PU2 SERT avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI avo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN1 VSP avo Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 PN3 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP BIS2 Pyrytuulen Kennel
  (Muumipeikko, Nuuskamuikkunen, Galaxy Girl, Quurankukka)


12.6.2005 Porvoo, Benoit Thevenon
ERI1 PN1 VSP avo Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI4 vet New Queen om. M. Hämäläinen & Petri Puumalainen


11.6.2005 Pieksämäki, Sanchez Fernandes
ERI2 PU4 avo Quu-Ukko om. Elina Rinkinen


11.6.2005 Erikoisnäyttely Vantaa
Sonny Ström (p), Anne-Marie Lipscombe (u), Deborah Fleming (n)
1KP PU2-pentu pen 5-7kk Sademies om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
2KP pen 5-7kk Salama Santeri om. Mari Valtonen
3 pen 5-7kk Syysmyrsky om. Maarit Kuntola & Tiina Kuntola & Kaisa Mäkinen
4 pen 5-7kk Samu Sirkka om. Janet Nikki & Diana Liukkonen
2KP pen 5-7kk Sumupilvi om. Ilse & Mika Virtanen
3 pen 5-7kk Sateenkaari om. Maarit Kuntola
ERI1 V-SERT avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI2 käy Highland Hunter om. Päivi Mattila
ERI3 val Hot Lover om. Piia Hiitola
EH2 avo Quurankukka om. M.Hämäläinen
EH3 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
EH2 vet Anemone om. Helena Makkonen


15.5.2005 Jyväskylä, Peter Machetanz
ERI3 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


7.5.2005 Harjavalta, Elzbieta Chwalibog
ERI2 PU3 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


23.4.2005 Lahti, Gert Christensen
EH3 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH4 avo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI3 PN3 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN4 SERT avo Quurankukka om. M. Hämäläinen
EH1 vet Anemone om. Helena Makkonen
kasv.lk 2 KP Pyrytuulen Kennel
  (Muumipeikko, Anemone, Galaxy Girl, Quurankukka)


27.3.2005 Lappeenranta, Jaana Hartus
ERI2 PU3 V-SERT avo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 nuo Quu-Ukko om. Elina Rinkinen
ERI4 avo Pyörremyrsky om. Leena Silden & Jenni Båga
ERI2 val Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI1 PN1 VSP val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI2 PN4 V-SERT Quurankukka om. M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Nuuskamuikkunen, Quu-Ukko, Galaxy Girl, Quurankukka)


19.3.2005 Tampere, Marcel Chamberlain
ERI1 PU3 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen


13.3.2005 Kiihtelysvaara, Elina Haapaniemi
ERI1 PU1 SERT ROP nuo Quu-Ukko om. Elina Rinkinen
ERI1 PN1 VSP val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 SERT nuo Quurankukka om. M. Hämäläinen


5.2.2005 Tuusniemi, Elina Tan-Hietalahti
ERI1 PN1 SERT ROP nuo Quurankukka om. M. Hämäläinen


29.1.2005 Turku, Barbara Muller
ERI1 PN3 V-SERT nuo Quurankukka om. M. Hämäläinen


8.1.2005 Kajaani
ERI1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen

Takaisin ylös



Vuosi 2004

28.8.2004 France
6.exc ++ avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


8.8.2004 Kuopio, Marja Talvitie
ERI1 PU1 SERT CACIB VSP nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PU2 V-SERT V-CACIB avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN1 SERT CACIB ROP nuo Quurankukka om. M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Nuuskamuikkunen, Muumipeikko, Galaxy Girl, Quurankukka)


7.8.2004 Kuopio, Gert Christensen
ERI1 PU2 SERT nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI2 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN1 SERT VSP nuo Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 PN2 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 PN3 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Nuuskamuikkunen, Lounatuuli, Galaxy Girl, Quurankukka)


6.8.2004 Kuopio, Hans vd Berg
ERI1 PU1 SERT ROP jun Quu-Ukko om. Elina Rinkinen
ERI1 PN1 SERT VSP nuo Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 PN2 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI3 vet New Queen om. Petri Puumalainen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP BIS4 Pyrytuulen Kennel
  (Quu-Ukko, Galaxy Girl, Quurankukka, New Queen)


1.8.2004 Ronneby Sweden
CACIB BIR Original Cowboy du Rocher D’Argout
om. Sari & J-P Suominen & M.Hämäläinen


11.7.2004 Mäntsälä, Marja Talvitie
ERI1 PN2 SERT Quutar om. Mari Hölsö


10.7.2004 Mikkeli, Gunnel Holm
ERI2 PU2 V-SERT nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PU3 jun Quu-Ukko om. Elina Rinkinen
ERI1 PN1 ROP RYP3 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 ROP-vet Anemone om. Helena Makkonen
ERI1 PN3 SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 nuo Noita Nokinenä om. Virpi Huittinen
kasv.lk 1 KP BIS1 Pyrytuulen Kennel
  (Anemone, Galaxy Girl, Noita Nokinenä, Quurankukka)


4.7.2004 Norway, Lilian Hanniste
CAC BOS Merenneito om. Kennel Certavia


4.7.2004 Karjaa, Seamus Oates
ERI1 PN4 V-SERT Quutar om. Mari Hölsö


3.7.2004 Norway, Hans Reinders
CAC BOS Merenneito om. Kennel Certavia


25.6.2004 Gällivare Sweden, Johan Juslin
BT 1 CERT CACIB BIR S CH Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M.Hämäläinen


20.6.2004 Kotka, Manuel Loureiro Borges
ERI1 PU2 V-CACIB val Original Cowboy du Rocher D’Argout
om. Sari & J-P Suominen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB VSP val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 ROP-vet Anemone om. Helena Makkonen
ERI1 PN4 SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
kasv.lk 1 KP Pyrytuulen Kennel
  (Monsuuni, Galaxy Girl, Anemone, Quurankukka)


13.6.2004 Virkkala, Evert Wieldraaijer
ERI1 PN3 SERT jun Quutar om. Mari Hölsö


12.6.2004 Erikoisnäyttely Tampere,
Gert Christensen (jun), Mme Berton-Sarlat (u), M. Schaffner (n)
ERI avo Hot Shot om. Sanna & Pekka Mustonen
ERI 4 avo Monsuuni om. Sari Suominen
ERI avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI käy Highland Hunter om. Päivi Mattila
ERI 2 PU 3 val Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI 1 SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI jun Quunlilja om. Anni Lemmetty
ERI jun Quunsilta om. Pia Mäkelin
ERI jun Quutar om. Mari Hölsö
ERI 2 nuo Noita Nokinenä om. Virpi Huittinen
ERI 1 PN 1 ROP BIS 4 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI 2 avo Jerina om. Tarja & Sonja Piispa
ERI 3 avo Kastehelmi om. Kati & Mika Viinanen & M. Hämäläinen
ERI 3 käy Fifian om. Pia Mäkelin & Eini Heikkilä & M. Hämäläinen
ERI 4 käy Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI 2 val Half Moon om. Johanna Tolonen
ERI val Harmonic Rina om. Seija Jokiranta
ERI 2 vet Anemone om. Helena Makkonen
ERI vet Octavia om. Tanja Saarinen & Henna Helin
ERI vet New Queen om. M. Hämäläinen & Petri Puumalainen
EH nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen
EH avo Merituuli om. Anu Ahokas & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Hot Lover, Quurankukka, Lounatuuli, Half Moon)


5.6.2004 Harjavalta, Herman Burg
ERI1 PU2 V-SERT avo Monsuuni om. Sari Suominen


30.5.2004 Rauma, Rodi Hubenthal
ERI1 PU3 avo Monsuuni om. Sari Suominen


9.5.2004 Oulu, Josie Foley
ERI3 Quunsilta om. Pia Mäkelin


8.5.2004 Pori, JAU Yrjölä
ERI1 PU3 V-SERT avo Monsuuni om. Sari Suominen


8.5.2004 Helsinki, Päivi Eerola
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 ROP-vet BIS2-vet Anemone om. Helena Makkonen


2.5.2004 Parikkala, JAU Yrjölä
ERI2 PU3 nuo Pyörremyrsky om. Jenni Båga & Leena Silden
ERI1 PN2 SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 PN1 ROP avo Kastehelmi om. Kati & Mika Viinanen & M. Hämäläinen


2.5.2004 Norway, Anne Marie Thomassen
1/3 res - CAC BT 4 Merenneito om. Hanne & Robert, kennel Certavia


1.5.2004 Norway, Bo Skalin
CAC BT 1 BOS Merenneito om. Hanne & Robert, kennel Certavia


25.4.2004 Lahti, Harry Tast
ERI1 PU4 nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PU2 V-SERT V-CACIB avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI2 PU3 avo Lumimies om. M-L Pulliainen
ERI2 PN3 V-SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Nuuskamuikkunen, Lumimies Galaxy Girl, Lounatuuli)


18.4.2004 Rautalampi, Päivi Eerola
ERI1 PU1 SERT VSP nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PU2 V-SERT avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio


12.4.2004 Lappeenranta, Leni Nousiainen
ERI2 PU4 nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN4 SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI3 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 PN1 ROP RYP2 val Harmonic Rina om. Seija Jokiranta
ERI2 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI2 vet Kia-Rina om. Mari Pitkänen
kasv.lk 2KP Pyrytuulen Kennel
  (Nuuskamuikkunen, Galaxy Girl, Lounatuuli, Harmonic Rina)


29.2.2004 Juuka, JAU Yrjölä
ERI2 PU3 nuo Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PU4 avo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN1 ROP RYP2 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 PN3 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 ROP-VET V-SERT vet New Queen om. M. Hämäläinen & Petri Puumalainen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Nuuskamuikkunen, Muumipeikko, Lounatuuli, Galaxy Girl)


14.2.2004 Imatra, Johan Juslin
ERI1 PU2 V-CACIB val Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI1 PN2 V-CACIB käy Galaxy Girl om. M. Hämäläinen & Leila Karppinen
ERI1 PN4 V-SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
ERI1 avo Kastehelmi om. Kati & Mika Viinanen & M. Hämäläinen
kasv.lk 2KP Pyrytuulen Kennel
  (Hot Lover, Galaxy girl, Quurankukka, Kastehelmi)


25.1.2004 Turku, Gert Christensen
ERI1 PN1 CACIB VSP val Galaxy Girl om. M. Hämäläinen & Leila Karppinen ERI1 PN4 SERT jun Quurankukka om. M. Hämäläinen


18.1.2004 Lahti, Helin Kasuk
ERI1 PU4 nuo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 PN1 SERT VSP jun Quurankukka om. M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Muumipeikko, Lumimies, Quurankukka, Galaxy Girl)


10.1.2004 Kajaani, Antti Nieminen
ERI1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen

Takaisin ylös



Vuosi 2003

6.12.2003 Helsinki, Gunnel Holm
ERI4 avo Hot Shot om. Sanna & Pekka Mustonen
ERI2 nuo Merituuli om. Anu Ahokas & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB ROP V-03 Lounatuuli om. Sari Laitinen


9.11.2003 Kristiinankaupunki, Helge Lie
ERI 1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


2.11.2003 Kokkola, Curt Bökefors
ERI1 SERT nuo Monsuuni om. Sari Suominen


1.11.2003 Kotka
ERI1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


25.10.2003 Seinäjoki
ERI1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


27.9.2003 Eckerö, Willemine Van Deijl
EH2 nuo Monsuuni om. Sari Suominen
ERI1 V-CACIB val Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI2 val Original Cowboy du Rocher D’Argout om. Sari & J-P Suominen & M. Hämäläinen
ERI1 ROP-vet Red Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI1 SERT V-CACIB (CACIB) nuo Merituuli om. Anu Ahokas & M. Hämäläinen
EH2 avo Isabella om. Rea Räsänen & M. Hämäläinen
ERI1 käy Kaunis Veera om. Anu Ahokas, Sari Suominen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 CACIB VSP val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 VSP-vet New Queen om. M. Hämäläinen & P. Puumalainen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Red Hot Lover, Galaxy Girl, Merituuli, Kaunis Veera)


13.9.2003 Porvoo, Sonny Ström
ERI2 jun Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI1 SERT PU1 VSP nuo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI2 avo Hot Shot om. Sanna & Pekka Mustonen
ERI1 VSP-vet Red Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI1 ROP RYP 3 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI3 avo Anemone om. Helena Makkonen
ERI1 käy Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Lounatuuli, Red Hot Lover, Galaxy Girl, Muumipeikko)


30.8.2003 Vantaa, Willemine Van Deijl
ERI1 V-SERT nuo Monsuuni om. Sari Suominen
ERI1 val Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI1 VSP-vet Red Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI2 avo Kastehelmi om. Kati & Mika Viinanen & M. Hämäläinen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Hot Lover, Kastehelmi, Lounatuuli, Red Hot Lover)


24.8.2003 Heinola, E. Wieldraaijer
ERI1 PN1 ROP RYP4 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


23.8.2003 Nokia, L-H Wilberg
ERI1 PU1 SERT ROP nuo Monsuuni om. Sari Suominen


16.8.2003 Joensuu, George Schogol
ERI1 PN1 VSP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


10.8.2003 Hämeenlinna
ERI1 avo Lumimies om. Marja-Leena Pulliainen
ERI1 val Alexei Yashin om. Pirjo Lampela-Kahelin
ERI1 ROP-vet Xerxes om. Pirjo Lampela-Kahelin


10.8.2003 Kuopio, Sonny Ström
ERI1 PN1 ROP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


26.7.2003 Mikkeli, Paul Lawless
1 pen Pyörremyrsky om. Leena Silden & Jenni Båga
EH1 jun Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
EH1 nuo Muumipeikko om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI2 vet Kia-Rina om. Mari Pitkänen
EH4 vet New Queen om. M.Hämäläinen & P.Puumalainen


19.7.2003 Lahti Erikoisnäyttely
Hans Reinders, Eric Desschans, Christophe Pichon
ERI1 jun Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI3 jun Monsuuni om. Sari Suominen
ERI avo Highland Hunter om. Päivi Mattila
ERI1 SERT jun Noita Nokinenä om. Virpi Huittinen
ERI2 avo Jerina om. Tarja & Sonja Piispa
ERI4 avo Kaunis Veera om. Anu Ahokas, Sari Suominen & M. Hämäläinen
ERI avo Anemone om. Helena Makkonen
ERI avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI1 PN4 käy Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN3 VSP-vet Vivian om. Petri Hallikainen
ERI vet Kia-Rina om. Mari Pitkänen
ERI vet New Queen om. M. Hämäläinen & P.Puumalainen
kasv.lk 4. Pyrytuulen Kennel
  (Highland Hunter, Vivian, Lounatuuli, Monsuuni)
jälk.lk 4. Vivian om. Petri Hallikainen
  (Lounatuuli, Monsuuni, Merituuli, Lumimies)


12.7.2003 Helsinki, Barbro Finkelstein
ERI1 PU1 SERT ROP nuo Monsuuni om. Sari Laitinen


6.7.2003 Ylöjärvi, Pentti Mattsson
ERI3 avo Lumimies om. M-L Pulliainen


5.7.2003 Norway, Miklos Levente
CAC bt 1 BOS Merenneito om. Kennel Certavia: Hanne & Robert


28.6.2003 Venäjä Pietari, Carla Molinari
EXC 1 CAC CACIB ROP Original Cowboy du Rocher D’Argout
om. Sari & J-P Suominen & M. Hämäläinen
EXC 1 CAC CACIB VSP Fifian om. Pia Mäkelin & Eini Heikkilä & M.Hämäläinen


28.6.2003 Pori, Thord Byström
ERI1 PU1 ROP avo Highland Hunter om. Päivi Mattila


7.6.2003 Piikkiö, Sonny Ström
ERI2 SERT avo Lumimies om. M-L Pulliainen


25.5.2003 Helsinki, Peter Siegfried
ERI1 SERT avo Lumimies om. M-L Pulliainen


24.5.2003 Joensuu JAU Yrjölä
ERI1 PN1 VSP avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


18.5.2003 Harjavalta
ERI1 jun Monsuuni om. Sari Suominen
ERI2 V-SERT avo Lumimies om. M-L Pulliainen


17.5.2003 Leppävirta, Norman Deschymere
ERI1 val Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI3 jun Noita Nokinenä om. Virpi Huittinen
ERI1 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI3 avo Kastehelmi om. Kati & Mika Viinanen & M. Hämäläinen
ERI1 PN2 val Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI1 PN1 VSP ROP-vet Kia-Rina om. Mari Pitkänen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Hot Lover, Galaxy Girl, Lounatuuli, Kia-Rina)


11.5.2003 Orimattila, Antti Nieminen
ERI2 avo Highland Hunter om. Päivä Mattila


4.5.2003 Norway, Nina Karlsdotter
res CAC bt 3 Merenneito om. kennel Certavia: Hanne & Robert


3.5.2003 Äänekoski, Soile Bister
ERI1 PN1 ROP RYP1 BIS1 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


27.4.2003 Lahti, JAU Yrjölä
ERI1 PN1 ROP RYP3 avo Lounatuuli om. Sari Laitinen


26.4.2003 Venäjä Pietari, Steven Gladstone
PU1 CAC CACIB ROP Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
PN1 CAC CACIB VSP Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen


21.4.2003 Lappeenranta, Päivi Eerola
1KP ROP-pentu Nuuskamuikkunen om. Miia Laukkarinen & Mikko Aarnio
ERI2 jun Monsuuni om. Sari & Juha Suominen
ERI1 val Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI1 VSP-vet Red Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI2 avo Jerina om. Tarja & Sonja Piispa
ERI3 avo Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI4 avo Anemone om. Helena Makkonen
ERI1 ROP-vet Vivian om. Petri Hallikainen
kasv.lk 1KP Pyrytuulen Kennel
  (Hot Lover, Galaxy Girl, Anemone, Vivian)


4.5.2003 Norway, Liz Wogan
res CAC bt 3 Merenneito om. kennel Certavia: Hanne & Robert


15.2.2003 Imatra
ERI VSP-vet Red Hot Lover om. Piia Hiitola
ERI Hot Lover om. Piia Hiitola & Mari Pitkänen
ERI PN1 SERT CACIB ROP Lounatuuli om. Sari Laitinen
ERI Anemone om. Helena Makkonen
ERI Galaxy Girl om. Leila Karppinen & M. Hämäläinen
ERI ROP-vet Kia-Rina om. Mari Pitkänen
kasv.lk 2KP Pyrytuulen Kennel
  (Red Hot Lover, Anemone, Lounatuuli, Galaxy Girl)


25.1.2003 Turku, Des Manton
ERI SERT FIN MVA Original Cowboy du Rocher D’Argout
om. Sari & J-P Suominen & M. Hämäläinen
ERI PU2 CACIB Lumimies om. M-L Pulliainen
ERI Monsuuni om. Sari Suominen

Takaisin ylös